سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یاری دهنده ترین چیز بر رشد خرد آموزش است . [امام علی علیه السلام]
 
یکشنبه 96 آبان 7 , ساعت 9:25 عصر

به نام خدا و برای خدا

اول سلام و بعد سلام و سپس سلام / با هر نفس ارادت و با هر نفس سلام

وقتی شعار رئیس جمهور ایران در گرماگرم مذاکرات هسته ای، فریاد "هر توافقی بهتر از عدم توافق"ف باشد، آنگاه به شرایط قرون وسطائی شیطان بزرگ در محدود کردن توان موشکی کشور تن می دهد و زمینه تحریمهای جدید آمریکا، بر اساس برجام و قطعنامه 2231 مهیا می گردد!

برای پی بردن به اصل ماجرای محدودیت توان موشکی ایران در متن قطعنامه 2231 که با موافقت طرف ایرانی، هم زمان با برجام به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسید، ضروری است نا به چند نکته مهم اشاره شود، تا سهم خیانت آقای حسن روحانی در تاریخ غمبار ایران، پس از قرارداد ترکمنچای، ثبت گردد.

در تیرماه سال 94، که جهان و بخصوص مردم ایران، منتظر به ثمر نشستن مذاکرات هسته ای و چرخیدن اقتصاد! کشور بودند، به یک باره خبری از وین(محل برگزاری مذاکرات) مبنی بر پافشاری آمریکا بر تحریم تسلیحاتی و موشکی ایران منتشر و قریب سه روز مذاکرات هسته ای قفل شد، که در نهایت، رئیس جمهور ایران برای استفاده ابزاری از توافق هسته ای، در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال 94 ، علی رغم دفاع همه جانبه چین و روسیه از ایران، با کلید خیانت حسن روحانی، قفل مذاکرات هسته ای باز و تحریم تسلیحاتی و محدودیت توان موشکی به مدت 5 سال را به نفع آمریکا، در قطعنامه 2231 گنجانده شد!

در رابطه با چگونگی باز شدن قفل مذاکرات هسته ای، به بخشی از مصاحبه خانم وندی شرمن نماینده ارشد آمریکا در مذاکرات و آقای لاوروف وزیر خارجه روسیه پرداخته شود.

خانم وندی شرمن در 8 اسفند 95 در خصوص تحریم تسلیحاتی و موشکی ایران می گوید:ی " یکی از نقاط واگرایی و اختلاف ما و روس‌ها که البته در اواخر مذاکرات بر روی میز گذاشته شد، قطعنامه سازمان ملل در خصوص تحریم موشکی و تسلیحاتی بود. روسیه معتقد بود که نباید هیچ محدودیتی بر روی موشک و تسلیحات باشد. آنها هیچ محدودیتی را بر روی موشک‌های خودشان نمی‌خواستند و البته فکر می‌کردند که چنین محدویتی نباید بر ایرانیان هم اعمال شود. نهایتاً بر سر این موضوع مصالحه کردیم."

پس از گذشت چند روز از تصویب برجام، آقای سرگئی لاوروف در مصاحبه ای، پرده از خیانت بزرگی در حق ملت ایران برداشته و گفت:" ما و چین می خواستیم تحریم های تسلیحاتی لغو شود، اما علیرغم حمایت ما، خود تیم ایرانی موافقت کردند که تحریم ها تا 5 سال ادامه یابد! در نهایت، همکاران ایرانی ما که طبیعتا در این مورد تصمیم گیرنده اصلی بودند، موافقت کردند که در این مورد معامله کنند. طبیعتا ما و چین با توجه به اینکه ایران با آن موافق بود، از آن حمایت کردیم."

با توجه به آنچه ذکر شد، شمشیر برنده ای که در دستان ترامپ و کنگره آمریکا مبنی بر تحریمهای جدید بر ضد ایران، قرار گرفته، همانند اقدام جریان نفاق در جنگ صفین است، که به پاره های قرآن معاویه اعتماد کرده و حکومت عدل علی علیه السلام را تقدیم معاویه نموده و بعد از پذیرش حکمیت و نتایج غمبار آن، خواستار توبه علی گردیدند!

والسلاملیست کل یادداشت های این وبلاگ