سفارش تبلیغ
صبا ویژن
آن که عوض را باور کند ، در بخشش جوانمرد بود . [نهج البلاغه]
 
دوشنبه 94 اردیبهشت 28 , ساعت 12:54 صبح

 

بنام خدا و برای خدا

رئیس جمهور کشورمان آقای حسن روحانی در سالروز بعثت حضرت محمد مصطفی(ص) در مقابل رهبری معظم انقلاب حرف نو و جدیدی را مطرح کرد و گفت: «به کمپ پیامبر(ص) و قرآن پناه ببرید، و به سوی کمپ دیوید نروید، چرا که تنها اردوگاه اسلام و پیامبر(ص) می تواند منجی شما باشد.»ااا

 اگر سخنان آقای روحانی از نهاد یک فرد انقلابی در هیبت رئیس جمهور ایران مطرح شده باشد، باید شاهد چرخش 180 درجه ای در میز مذاکرات هسته ای باشیم و آقای روحانی باید سخنان قبلی خود را مبنی بر کدخدا بودن آمریکا نفی کند و این نفی کدخدایی آمریکا را ما باید در تغییر انشاء توافق جامع هسته ای ببینیم والا این سخنان تنها انشائی است که یا آن را برای خواننده نوشته اند و یا تنها هدف نویسنده آن اخذ نمره قبولی در حوزه دینی و معرفتی بوده است!

اگر این سخنان آقای روحانی از روی صدق نباشد و در صحنه عمل، همچنان شاهد اشتیاق دولت اعتدال در هر شرایطی برای مذاکره با آمریکا باشیم، آنگاه پاسخ پادشاه مفلوک عربستان به آقای روحانی این است؛ "اگر ما به کمپ دیوید می رویم، شما هم با اشاره کدخدا (آمریکا) به لوزان رفتید و هر چه کدخدا دستور داد و در فکت شیتش منتشر کرد، شما آن را اجابت کردید، پس حق نصیحت کردن و دعوت ما به کمپ پیامبر(ص) و قرآن را ندارید!، زیرا اگر کمپ پیامبر(ص) و قرآن خوب است، پس چرا شما مرتباً با اشاره کدخدا(آمریکا) مجنون وار بدنبالش می روی؟! یک روز در ژنو، روز دیگر در نیویورک و دیگر روز در لوزان، همان جایی که فروپاشی دولت عثمانی را نوشتند و جشن گرفتند!، چرا حضور پیدا کردید؟!!!"اا

پادشاه عربستان که احتمالاً از این سخنان ناراحت شده باشد، با عصبانیت و ناراحتی به آقای روحانی خواهد گفت؛ "لااقل مثل دولت سابقتان یک بار هم شما جای مذاکرات هسته ای را معیین کنید! نه مرتب بدنبال آنان راه بیفتید و عزت و استقلال کشورتان را به حراج بگذارید! حتی ممکن است ملک سلمان به آقای روحانی بگوید؛ شما قبل از ریاست جمهوریتان آمریکا را کدخدا معرفی کردی و در تبلیغات انتخاباتی خود گفتی؛ «آمریکا کدخدای ده است، بستن با کدخدا راحت تر است» و باز پادشاه سعودی تأکید کند، که سمت کدخدائی را شما به آمریکا دادید والا آمریکا بعد از انقلاب خمینی کبیر، شیطان بزرگ نام گرفته و از کدخدائی عزل شد!"

باز هم به این جمله زیبا و دلنشین رئیس جمهورمان بنگرید که گفت: «به کمپ پیامبر(ص) و قرآن پناه ببرید، و به سوی کمپ دیوید نروید، چرا که تنها اردوگاه اسلام و پیامبر(ص) می تواند منجی شما باشد.» این جملات تنها در سرزمینی قابل گفتن و شنیدن است که روح انقلاب در آن حضور داشته باشد و اگر رئیس جمهورمان از روی صدق و برای خدا این جملات را بر زبان آورده باشند، باید اعتراف نمود که کام انسانهای آزاده ی سراسر جهان و بخصوص مسلمین و مؤمنان به اسلام و انقلاب را شیرین نموده است.

زیبنده این وجیزه یاد و نام شهداء عزیز باشد، همآنانی که دعا داشتند، ادعا نداشتند. نیایش داشتند، نمایش نداشتند. حیاء داشتند، ریاء نداشتند. رسم داشتند، اسم نداشتند و ما تا ابد به شهدائی که قمقمه ها را دفن کردند تا هوس آب نکنند مدیونیم... باید خجالت بکشیم خیلی بی معرفت شدیم.

والسلام   

 لیست کل یادداشت های این وبلاگ