سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هان! بی گمان ما اهل بیت، درهای حکمت و نورهای در ظلمت و روشنی امّتها هستیم [امام علی علیه السلام]
 
دوشنبه 94 آذر 23 , ساعت 11:17 عصر

به نام خدا و برای خدا

پس گزارش مغرضانه ی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که ایران را متهم به عملیاتی کردن ساخت سلاح هسته ای در قبل از سال 2003ا کرده بود، در اقدامی هماهنگ، اعضاء مجلس نمایندگان آمریکا نیز در روز سه‌شنبه طرح تحریم جدیدی علیه کشورمان را ارائه که با 407 رأی مثبت در برابر تنها 19 رأی منفی به تصویب رسید، که بر اساس آن، ایران جزء کشورهای «محور شرارت» قرار گرفته است. تصویب این طرح موجب می شود که بخش زیادی از گردشگران و فعالان تجاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریکایی که قصد سفر به ایران را دارند، با محدودیت روبرو گردند و گسترش روابط اقتصادی و تجاری را مختل نماید.

مطابق ماده 29 برجام که در آن می خوانیم؛ «اتحادیه اروپایی و دولت های عضو و همچنین ایالات متحده، منطبق با قوانین خود، از هرگونه سیاست با هدف خاص تاثیرگذاری خصمانه و مستقیم بر عادی سازی تجارت و روابط اقتصادی با ایران، در تعارض با تعهدات‏شان مبنی بر عدم اخلال در اجرای موفقیت ‏آمیز این برجام خودداری خواهند کرد.» پس ایران برابر ماده 29 برجام  می تواند، نسبت به نقض برجام توسط آمریکا اعتراض نماید و شکایت خود را در محکمه ای صالحه که در برجام ساز و کار آن مشخص گردیده مطرح و خواستار رسیدگی به حقوق خود گردد، اما چرا وزارت خارجه و دولت اعتدال "صُمٌ بُکمٌ عُمیٌ" شده اند و از ارائه شکایت و دفاع از حقوق ملت ایران لرزان و ترسانند؟! راز این بُزدلی در کجاست؟!

به جرأت می توان راز ترس و عدم شکایت طرف ایرانی را در ترکیب اعضاء کمیسیون مشترک رسیدگی به برجام دید، که دارای 8 عضو بوده و از نمایندگان کشورهای 1+5 (دولتهای چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلستان و ایالات متحده، به همراه نماینده اتحادیه اروپایی)، و ایران، تشکیل شده است، که اکثریت رأی 6 عضو از 8 عضو ملاک عمل قرار می گیرد و چقدر دقیق شیطان بزرگ حق ناچیزی که در ماده 29 برای ایران قائل شده بود در کمیسیون مشترک باز ستاند!

حال اگر ایران بخواهد شکایتی را در کمیسیون مشترک مطرح نماید به 6 رأی نیاز دارد که با توجه به ترکیب فوق که اکثر آنان از دشمنان اصلی انقلاب اسلامی و با شیطان بزرگ هماهنگ هستند، امکان اخذ رأی به نفع ایران وجود نخواهد داشت و لذا این ذلت و راز "صُمٌ بُکمٌ عُمیٌ" بودن وزارت خارجه و دولت لیبرال جناب روحانی است! و گر نه هیچ عاقلی نمی پذیرد، که حقوقش در بازی های سیاسی کدخدا(آمریکا) به بازی گرفته شود! و آنگاه جناب روحانی خود را حقوقدان می خواند و با طرح ادعایی مضحک و بی جا اعلام می نماید که در بازی برد-برد سه گل زده ایم و دو گل خورده ایم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

والسلام

 لیست کل یادداشت های این وبلاگ