سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و او را دیدند با جامه‏اى کهنه و پینه زده . سبب پرسیدند فرمود : ] دل را خاشع کن و نفس را خوار ، و مؤمنان بدان اقتدا کنند در کردار . همانا دنیا و آخرت دو دشمنند نافراهم ، و دو راهند مخالف هم . آن که دنیا را دوست داشت و مهر آن را در دل کاشت ، آخرت را نه پسندید و دشمن انگاشت ، و دنیا و آخرت چون خاور و باختر است و آن که میان آن دو رود چون به یکى نزدیک گردد از دیگرى دور شود . و چون دو زنند در نکاح یکى شوى که ناسازگارند و در گفتگوى . [نهج البلاغه]
 
جمعه 93 فروردین 29 , ساعت 8:5 عصر

  السلام علیک یا فاطمة الزهرا 

محمد هاشمی در مصاحبه با ایرنا گفتند:« اندیشه های کارگزاران سازندگی که بر گرفته از اندیشه های آقای هاشمی است، امروز در کشور حاکمیت دارد.»

با توجه به مطالبی که در خصوص حضور غیر موجه آقای جهانگیری در محفل حزبی کارگزاران سازندگی گفته ام و برای روشنتر شدن افکار حزب کارگزاران و حجة الاسلام هاشمی رفسنجانی و خطرات و تهدیداتی که این حزب برای آینده نظام اسلامی دارند، بصورت اجمال به افکار و عمکرد آن، از زمان حضور آقای هاشمی در قدرت و شکل گیری حزب کارگزاران تا کنون می پردازم.

1-در اواخر سال 1374 و در آستانه برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی، اختلافاتی میان تعدادی از وزراء دولت آقای هاشمی با جامعه روحانیت مبارزدر خصوص ارائه لیست مشترک کاندیداهای حوزه انتخابیه تهران، مبنی بر گنجاندن 5 نفر از طرفداران رئیس جمهور وقت در لیست انتخاباتی تهران بوجود آمد، که در نهایت 16 نفر از وزراء و معاونین وزراء آقای هاشمی رفسنجانی، شامل ده وزیر، چهار معاون وزیر و رئیس بانک مرکزی و شهردار تهران از جامعه روحانیت جدا شده و لیست جداگانه ای برای شهر تهران و دیگر شهرها با شعار " عزت اسلامی، تداوم سازندگی و آبادانی ایران " وارد انتخابات شدند.اقدام غیر قانونی و غیر دموکراتیک دولت که در رأس آن آقای رفسنجانی قرار داشت، با مخالفت مقام معظم رهبری و افکار عمومی، مبنی بر احتمال نفوذ در انتخابات روبرو گردید، و ده نفر از وزراء دولت مجبور به کنارگیری از حزب نوپای کارگزاران گردیدند، و سپس سید حسین مرعشی برادر خانم آقای هاشمی، فائزه هاشمی، علی هاشمی و دکتر محمد علی نجفی، حزب کارگزاران سازندگی را با دبیر کلی آقای غلامحسین کرباسچی تشکیل دادند.

کارگزاران هاشمی

 2-حزب کارگزاران بعد از انتخابات مجلس و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هفتم با میدان داری عطاءالله مهاجرانی -از فراریان و خائنین به کشور و ساکن لندن- تلاش بسیاری نمودند تا تغییراتی برای مدام العمر شدن ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی در قانون اساسی ایجاد نمایند، که با مخالفتها ی مردمی و جناحهای کشور، موفق به این کار نشدند.

 3- طرح قائم مقامی رهبری آقای منتظری که خون بدل امام کرد؛ آقای هاشمی بدون توجه به نظر ولی فقیه زمان ( امام روز قبل از برگزاری جلسه خبرگان، از آقای هاشمی می خواهد که از معرفی آقای منتظری، خودداری کند) اقدام به معرفی آقای منتظری در مجلس خبرگان می نماید و پس از آن، سالها نظام اسلامی هزینه باند منتظری را، بخاطر عدم تبعیت هاشمی از ولایت فقیه می پردازد.

     4- نقش آقای هاشمی رفسنجانی در انجام عملیات کربلای چهار که همه آگاهان نظامی می دانستند، با وجود دستگیری دو نفر از عناصر اطلاعات و عملیات ایران بدست نیروهای عراقی، انجام عملیات منطقی نمی باشد، که در نهایت منجر به شهادت بسیاری  از نیروهای بسیجی و سپاهی گردید و هیچ دستاوردی برای کشور نداشت. (رجوع به کتاب راز قطعنامه)

 5- اعزام کلیه لشگرهای سپاه پاسداران به منطقه شمال غرب برای انجام عملیات والفجر ده و خالی کردن جبهه های جنوب کشور که منجر به باز پس گیری منطقه فاو، شلمچه و جزایر مجنون و سقوط احتمالی خرمشهر از سوی نیروهای عراق شد، بر اساس نظر صلح شرافتمندانه ای که بر خلاف استراتژی امام بود و از سوی آقای رفسنجانی دنبال گردید.( رجوع به کتاب راز قطعنامه)

   6-نقش برجسته آقای هاشمی در پذیرش قطعنامه 598 و نوشیدن جام زهر و قبول آن از سوی امام خمینی ( مراجعه به کتاب راز قطعنامه)

 7-رواج تجمل گرایی در سطح مسئولین کشوری و فشار اقتصادی به طبقه محروم جامعه و افزایش تورم در حد 50 درصد و شکل گیری شبکه مدیران متخلف و زمینه ساز تهاجم فرهنگی غرب از تفکرات آقای هاشمی و حزب کارگزاران می باشد، آنجا که آقای هاشمی  در خطبه نماز جمعه در 18 آبان سال 69 در خصوص مانور تجمل گفتند:« اظهار فقر و بیچارگی کافی است... زمان آن رسیده که مسئولین ما به مانور تجمل روی آورند... برای اینکه در دیدگان سایر ملل مسلمان و غیر مسلمان، ملتی مفلوک جلوه نکنیم، لازم است تا جلوه هایی از تجمل در چهره کشور و مسئولین حاکمیتی رؤیت شود» و با این تفکر آقای رفسنجانی به جنگ گفتمان رسمی انقلاب و امام خمینی قیام کرد! سید حسین مرعشی رئیس وقت دفتر رئیس جمهور (هاشمی) در خصوص اقدامات پنهان حزب کارگزاران با سکولارها می گوید:« ما به عنوان کسانی که در دولت آقای هاشمی رفسنجانی حضور داشتیم، متوجه بودیم که دوره ایشان در حال تمام شدن است و باید انتقال قدرت بعد از خود را مدیریت کنیم این مسائل مرتب در حاشیه جلسات دولت و جلسات مختلف مطرح می شد»هاشمی و روحانی!

      8-نقش آقای هاشمی در راستای حذف احمدی نژاد از ریاست جمهوری و فتنه سال 88 بر کسی پوشیده نیست. در این خصوص حسین مرعشی می گوید « در جلسه ای که با آقای هاشمی داشتیم، ایشان به ما تکلیف کرد که باید زیر بیرق موسوی بروید. امسال من یک جهاد و رسالت دارم و آن هم برداشتن احمدی نژاد است.» آقای هاشمی رفسنجانی در نامه معروف 20 خرداد سال 88 خطاب به رهبر معظم انقلاب می نویسد:« از جنابعالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیت تان انتظار است، برای رفع فتنه های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هر گونه که صلاح می دانید اقدام مؤثری بنمائید و مانع شعله ور شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.» عجیب است که آقای رفسنجانی، قبل از برگزاری انتخابات، فتنه سال 88 را که همه خاندانش، در آن نقش ایفا کردند، از قبل پیش بینی می نماید!

  9-  نظرات آقای رفسنجانی در خصوص ولایت فقیه و سازش با استکبار آمریکا در زمان جنگ تحمیلی و پس از آن قابل توجه است؛ ایشان در خصوص ولایت فقیه می گوید:« ما از همان اول به پدیده قدرت، نگاه زمینی و واقع بینانه داشتیم، کسانی آمدند و نگاه صرفا متافیزیکی به قدرت را دامن زدندو آن را مرتب بیان می کنند(که ما) قبول نداریم » روزنامه اعتماد 81/8/27

با عنایت به موارد فوق؛ با توجه به اینکه حزب کارگزاران سازندگی( حزب لیبرال، دموکرات، اسلامی)  دولت را در دست گرفته و شاهد تغییرات گسترده در سطح مدیران، معاونین و مدیران کل دانشگاههای کشور می باشیم و اقداماتی از قبیل حذف یارانه نقدی 40 درصد مردم و مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور و عدم برخورد قاطع قوه قضائیه با مهدی هاشمی رفسنجانی و فعالیت  حزب کارگزاران و درخواست معاون اول رئیس جمهور از حزب برای حضور گسترده تر در دولت و فعالیت مخفیانه و غیر قانونی حزب مشارکت در جهت التهاب آفرینی در دانشگاهها؛ همه اینها گویای تحرک و فتنه جدیدی است که برای انتقام گرفتن از نظام اسلامی در برنامه حزب کارگزاران و منحل شده ی حزب مشارکت قرار گرفته است.

 والسلام   لیست کل یادداشت های این وبلاگ