سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هر اندازه دانش انسان افزون گردد، توجّه وی نسبت به نفس خود، بیشترگردد و در ریاضت و اصلاح آن، کوشش بیشتری مبذول کند . [امام علی علیه السلام]
 
جمعه 93 تیر 20 , ساعت 2:54 صبح

بنام خدا و برای خدا

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در روز سه شنبه 17/4/93 در دیدار با مسئولین نظام جمهوری اسلامی که قوای سه گانه کشور حضور داشتند سخنان و رهنمودهای بسیار مهمی را ارائه فرمودند ، که در این خصوص به تحلیل دو بخش از این سخنان که در موفقیت و نقشه راه دولت تدبیر و امید از اهمیت ویژه ای برخوردار است، می پردازم و امید است که دولت و نیروهای مؤمن و وفادار به انقلاب قدر این سفارشات رهبری عزیز را بعنوان یک سرمایه ملی بدانند و در صحنه اجرائی کشور آن را شاهد باشیم.

حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص حمایت و چگونگی نقد دولت فرمودند: «بنده دولت را تأیید و حمایت می کنم و از همه توانی که در اختیار دارم، برای حمایت از دولت استفاده خواهم کرد و به مسئولان بلندپایه دولت اعتماد دارم.....همه این دولتها دارای نقاط مثبت و نقاط منفی بودند و نقد دولتهای گذشته باید بصورت کارشناسی باشد و نقد در منبرهای عمومی خیلی به مصلحت نیست....البته درخصوص دولت کنونی نیز هرگونه نقدی، باید منصفانه و محترمانه و دلسوزانه و به دور از هرگونه مچ گیری و اذیت رساندن به دولت باشد.»

رهبری

رهبر معظم انقلاب در سفارش ویژه دیگری به دولت درخصوص شعار «اعتدال» و حمایت از نیرهای مؤمن به انقلاب، فرمودند: «مراقب باشید که برخی در صحنه سیاسی کشور، با شعار «اعتدال»، جریان های مؤمن را کنار نزنند زیرا همین جریان مؤمن است که در مواقع خطر زودتر از همه سینه سپر می کند و در مشکلات نیز، دولت را به طور واقعی کمک می کند.

ایشان تأکید داشتند: اعتدال همان اسلام است. یعنی مقابله شدید با کفار و مهربانی با یکدیگر، یعنی امر به معروف و نهی از منکر. اعتدال به این معنا نیست که از کارهایی که جریان مؤمن، احساس وظیفه می کند، جلوگیری کنیم.»

با عنایت به سخنان دلنشین و راهگشای امام خامنه ای در حمایت از ارکان اصلی دولت و سفارش لازم به منتقدین دولت که در انتقاد از دایره انصاف خارج نشوند، پس بنا بر نظرایات سیاسیون، امروز توپ در زمین رئیس جمهور محترم و منتقدین است و تکلیف مضاعفی بر رئیس جمهور است که قدردان این حمایتهای گسترده رهبری انقلاب از دولت باشند.  

 متأسفانه در سنوات گذشته تاکنون ظلمی که از سوی مسئولین مختلف کشور، نسبت به سخنان ارزشمند و راهگشای رهبری معظم انقلاب صورت گرفته بسیار زیاد است و بخشی از ناکارامدی دولتها و خسارتهای که به کشور وارد گردیده به خاطر عدم توجه به نقشه های راهی بوده که از سوی رهبری معظم تبیین گردیده، ولی از سوی مسئولین بدلایل مختلف مورد غفلت و بی مهری واقع گردیده است.

در دولت سابق وقتی رئیس جمهور وقت، آقای مشاعی را به عنوان معاون اول رئیس جمهور انتخاب کردند، بلافاصله رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور در این خصوص تذکر دادند و فرمودند که با این اقدام دوستان واقعی خود را از دست می دهی، ولیکن این هدایتگری رهبری عزیز مورد غفلت قرار گرفت و لذا پس مدت کوتاهی دولت دوم آقای احمدی نژاد با ریزشهای مختلف روبرو گردید، که منجر به هیجانت اقتصادی و افزایش تورم افسار گسیخته، نارضایتی گسترده مردم و در نهایت فشارهای گسترده غرب به کشور را شاهد بودیم.    

خوشبختانه ریاست محترم جمهور در اولین واکنش خود، در جمع اصلاح طلبان و بعضی از فتنه گران سال 88 با سخنان خود اثبات کردند که در وادی عمل بدنبال اجرای فرامین رهبری می باشند، آنجا که گفتند:« عهد دیگر من با خدا این بود که در جهت خواست مردم و منافع کشور آبرویم را به صحنه بیاورم و حتی جانم را در طبق اخلاص بگذارم و از آن نیز برای تحقق آمال ملت دریغ نکنم که بر این اساس تا پایان دولت یازدهم عمل خواهم کرد.»

جریان های مؤمن به انقلاب سخنان جناب آقای روحانی را به فال نیک گرفته و خواستار تداوم آن در صحنه عمل می باشند و لذا برای ایجاد وحدت و همدلی ضرورت دارد از بعضی افراطی گری ها، که در دولت صورت گرفته، بر اساس مشی اعتدال، و حمایت از جریان مؤمن به انقلاب اقدام اصلاحی  صورت پذیرد . مثلا اگر وزراء علوم و ارشاد اسلامی، با به کارگیری فتنه گران و افراطیون، رویه اعتدالی دولت را نادیده گرفته اند و موجب اعتراض مراجع تقلید، مردم و نیروهای مؤمن به انقلاب و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، را ایجاد کرده اند، رئیس جمهور محترم تا قبل از استیضاح وزیر مربوطه توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نسبت به اصلاح امور این دو وزارتخانه دستور مقتضی را صادر نمایند و اگر در این فعل و انفعالات وزارتخانه ها اشخاص غیر انقلابی که با مبانی نظام اسلامی همخوانی ندارند - که قطعا افرد نالایقی در مسئولیتهای مهم بکارگیری شده اند- از گردونه مدیریتی عزل شوند و ملاک و معیار گزینش مدیران، بر اساس کارآمدی و تعهد و ارزش مداری نظام اسلامی باشد.

پس جریانهای مؤمن به انقلاب با صبوری خود خواهان عملیاتی شدن سخنان مقام معظم رهبری از سوی رئیس محترم جمهور و دیگر مسئولین کشوری هستند. انشاء الله

والسلاملیست کل یادداشت های این وبلاگ