سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دوستیِ برادران دنیایی، بر اثر زودْ گسلیِ علل آن، گسسته می شود . [امام علی علیه السلام]
 
سه شنبه 95 آذر 16 , ساعت 4:27 عصر

به نام خدا و برای خدا

رهبر معظم انقلاب در خصوص توافق هسته ای و برجام، بارها اعلام فرموده؛ «بنده در جزئیّات مذاکره دخالتی نکردم، بازهم نمیکنم؛ من مسائل کلان، خطوط اصلی، چهارچوب‌های مهم و خطّ قرمزها را به مسئولین کشور همواره گفته‌ام.» امام خامنه ای، این چشم بینا و بصیر انقلاب اسلامی از کید دشمنان و لیبرالهای داخلی مطلع هستند، ولیکن رئیس جمهور و مذاکره کنندگان هسته ای، هیچj توجهی به دستورات رهبری ننموده و در اقدامی مشکوک و برای رضایت کدخذا(آمریکا) با عجله و فوریت، برجام را اجراء و تأسیاست هسته ای را منهدم و قلب رأکتور اراک را با بتن پر کردند

امروز وقتی رئیس جمهور در روز 16 آذر در دانشگاه تهران با دانشجویان روبرو شد، علی رغم بی توجهی به تذکرات کتبی و شفاهی رهبری، اعلام کرد: « ما هیچ قدمی در مسئله برجام برنداشتیم مگر آنکه با مقام معظم رهبری مشورت کردیم، جلسه گذاشتیم و ایشان نامه‌های مکتوب‌شان است نامه‌هایی که به بنده خطاب کرده‌اند و دستوری که بنده بر روی نامه‌های ایشان داده‌ام، هیچ نامه‌ای نبوده که ایشان بنویسد و من دستور قاطع ندهم .... آن نکاتی که ایشان در آن نامه فرموده بود به حول و قوه الهی اجرا و عمل کردیم

البته رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ابتدای سال خود در مشهد مقدس پاسخ کذب جناب روحانی را اینگونه فرمودند: «وزیر خارجه‌ی محترم ما در مواردی به بنده گفت که ما [مثلاً] اینجا را یا این خطّ قرمز را دیگر نتوانستیم حفظ کنیم.»

آقای عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در مورخ 28 تیرماه 95 پاسخ سخنان کذب امروز جناب روحانی را داد و گفت: «خطوط قرمز رهبری و خطوطی که برای تیم مذاکره کننده ترسیم می‌شد برخی از آن‌ها در صحنه عمل قابل محقق شدن نبود و ما این‌ها را با صداقت و شفافیت کامل به مراجع تصمیم‌گیری گزارش می‌کردیم و وقتی که امر دایر شد که بین این که توافق نداشته باشیم یا خطوط قرمز را کامل حفظ کنیم بنا بر تصمیم تصمیم‌گیران بنا شد تا برخی جاها خطوط را جابه‌جا کنیم. در دو سه مورد از این موارد که گزارش هم شده است این اتفاق افتاد. جابه‌جایی در خطوط قرمز سرخود توسط تیم مذاکره کننده انجام نشده است

برای آگاهی بیشتر همراهان وبلاگ وزنه سیاسی، بخشی از نامه مورخ 29 مهر 94 رهبر معظم انقلاب را در ادامه تقدیم می نمایم تا پرده ازل عمق سخنان کذب جناب روحانی کنار رود. رهبری در نامه خود چنین مرقوم فرمودند:

«با این حال محصول مذاکرات که در قالب برجام شکل گرفته است دچار نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری و موارد متعددی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه به لحظه،‌ می‌تواند به خسارت‌های بزرگی برای حال و آینده‌ی کشور منتهی شود.

بندهای نه‌گانه قانون اخیر مجلس و ملاحظات ده‌گانه‌ی ذیل مصوبه‌ی شورای عالی امنیت ملی، حاوی نکات مفید و مؤثر است که باید رعایت شود، با این حال برخی نکات لازم دیگر نیز هست که همراه با تأکید بر تعدادی از آنچه در آن دو سند آمده است،‌ اعلام می‌گردد.

اولاً: از آنجا که پذیرش مذاکرات از سوی ایران اساساً با هدف لغو تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و مالی صورت گرفته است و اجرایی شدن آن در برجام به بعد از اقدام‌های ایران موکول گردیده، لازم است تضمین‌های قوی و کافی برای جلوگیری از تخلف طرف‌های مقابل، تدارک شود، که از جمله‌ی آن اعلام کتبی رئیس‌جمهور امریکــا و اتحادیه‌ی اروپا مبنی بر لغو تحریم‌ها است. در اعلام اتحادیه‌ی اروپا و رئیس‌جمهور امریکا باید تصریحj شود که این تحریم‌ها به‌کلی برداشته شده است. هرگونه اظهاری مبنی بر این‌که ساختار تحریم‌ها باقی خواهد ماند، به منزله‌ی نقض برجام است.

ثانیاً: در سراسر دوره‌ی 8 ساله وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظف است طبق بند 3 مصوبه‌ی مجلس اقدام‌های لازم را انجام دهد و فعالیت‌های برجام را متوقف کند.

ثالثاً: اقدامات مربوط به آنچه در دو بند بعدی آمده است، تنها هنگامی آغاز خواهد شد که آژانس پایان پرونده‌ی موضوعات حال و گذشته (pmd) را اعلام نماید.

رابعاً: اقدام در مورد نوسازی کارخانه‌ی اراک با حفظ هویت سنگین آن،t تنها در صورتی آغاز خواهد شد که قرارداد قطعی و مطمئن درباره‌ی طرح جایگزین و تضمین کافی برای اجرای آن منعقد شده باشد

حال رئیس حمهور اگر راست می گوید؛ آیا از رئیس جمهور آمریکا و اتحادیع اروپا تضمین گرفته است؟! ضمنا برای تنویر افکار عمومی قرارداد قطعی و مطمئن، نوسازی رأکتور اراک را منتشر نماید!!!

جریان نفاق و لیبرالها وقتی می بینند که امکان مخفی کردن افتضاء برجام وجود ندارد به سراغ رهبری رفته و به دروغ می گویند:«ما هیچ قدمی در مسئله برجام برنداشتیم مگر آنکه با مقام معظم رهبری مشورت کردیم.»

والسلاملیست کل یادداشت های این وبلاگ