سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خدا ایمان را واجب کرد براى پاکى از شرک ورزیدن ، و نماز را براى پرهیز از خود بزرگ دیدن ، و زکات را تا موجب رسیدن روزى شود ، و روزه را تا اخلاص آفریدگان آزموده گردد ، و حج را براى نزدیک شدن دینداران ، و جهاد را براى ارجمندى اسلام و مسلمانان ، و امر به معروف را براى اصلاح کار همگان ، و نهى از منکر را براى بازداشتن بیخردان ، و پیوند با خویشاوندان را به خاطر رشد و فراوان شدن شمار آنان ، و قصاص را تا خون ریخته نشود ، و برپا داشتن حد را تا آنچه حرام است بزرگ نماید ، و ترک میخوارگى را تا خرد برجاى ماند ، و دورى از دزدى را تا پاکدامنى از دست نشود ، و زنا را وانهادن تا نسب نیالاید ، و غلامبارگى را ترک کردن تا نژاد فراوان گردد ، و گواهى دادنها را بر حقوق واجب فرمود تا حقوق انکار شده استیفا شود ، و دروغ نگفتن را ، تا راستگویى حرمت یابد ، و سلام کردن را تا از ترس ایمنى آرد ، و امامت را تا نظام امت پایدار باشد ، و فرمانبردارى را تا امام در دیده‏ها بزرگ نماید . [نهج البلاغه]
 
چهارشنبه 93 اسفند 27 , ساعت 11:52 عصر

بنام خدا و برای خدا

آقای علیرضا طاری‌بخش، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور، نرخ مالیات بر ارزش افزوده را، 9 درصد، برای سال 94 اعلام کرد و گفت: «از این 9 درصد، 8 درصد مالیات ارزش افزوده (شامل 5 درصد مالیات و 3 درصد عوارض شهرداری‌ها) و 1 درصد مالیات سلامت موضوع ماده 37 قانون یاد شده است.»

در خصوص چگونگی اجراء مالیات بر ارزش افزوده از سال 1387 در کشورمان، ظلمهای زیادی به اشخاص حقیقی و حقوقی وارد گردیده و متأسفانه قانونگذار و نمایندگان مردم هم، برای جلوگیری از اجراء این بی عدالتی هیچ تلاشی بعمل نیاورده اند، که به اختصار به آن اشاره می گردد.

1-مالیات بر ارزش افزوده، نهایتاً از مصرف کننده نهائی دریافت می شود و لذا روستائیان، که از خدمات شهری بهره ای نمی برند، چرا محکوم به پرداخت 3 درصد عوارض شهرداریها در قالب مالیات ارزش افزوده می شوند. این ظلم به روستانشینان نمی باشد؟!

2-هیچ تولید کننده و وارد کننده ی کالائی، نمی تواند تولیدات و کالای خود را بدون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از کارخانه خود و گمرکات کشور خارج نماید، ولیکن اگر این کالائی که مالیات ارزش افزوده آن، قبلا پرداخت شده و در بنگاه یا تعاونی مصرفی، بخواهد به فروش برسد و در فاکتور صادره آن مالیات بر ارزش افزوده درج نشده باشد، مجدداً از سوی مجریان آن محکوم به پرداخت می شود و این در حالی است، که درصد مالیات بر ارزش افزوده این کالا در داخل فاکتور مستتر می باشد! و در این راستا بخش قابل توجهی از تعاونیهای مصرف، از گردونه فعالیت خارج شده اند و متأسفانه این ظلم، بخاطر غفلت قانونگذاران و دستگاه قضائی، همچنان ادامه دارد.

3-یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده، که مردم آن را می پردازند، به منظور هزینه طرح سلامت می باشد، ولیکن دولت با فرافکنی و عدم اطلاع مردم، طرح سلامت را، تدبیر و هنر خود معرفی میکند و قصد بهره برداری سیاسی از آن دارد و این در حالی است، که بر اساس اصل بیست و نهم قانون اساسی، دولت مکلف به بر طرف کردن نیازهای بهداشتی، درمانی و مراقبتهای پزشکی آحاد مردم است. این هم ظلم سوم در اجراء غلط مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

آیا وقت آن نرسیده که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزیر تعاون، کار  و امور اجتماعی و رئیس جمهور، نسبت به بر طرف کردن این ظلم مضاعف و جلو اجراء نادرست مالیات بر ارزش افزوده را بگیرند؟!

 

والسلام


چهارشنبه 93 اسفند 27 , ساعت 12:47 صبح

بنام خدا و برای خدا

آقای اکبر هاشمی رفسنجانی در گفتگو با سالنامه آرمان که معمولاً بلندگوی ایشان می باشد، گفته است:« رابطه من با آقا مثل سابق نمیتواند باشد ... آخرین ملاقاتم با رهبری، یکی دو هفته پیش بود. من این بار به خاطر مسائل هسته ای به آنجا رفتم که آقا در جلسه قبلش قدری سختگیری کرده بودند، من خدمتشان رفتم که بگویم سختگیری نکنیم و الان شرایطی نیست که این گونه باشد و میخواستم بیشتر توضیح دهم. صحبت هایم را کردم، ولی ایشان آخرش گفت، که دیروز آقای روحانی اینجا بود و از اینجا راضی رفت، شما نگران نباشید.»

از سخنان هاشمی رفسنجانی، اینگونه برداشت می شود، که جریان زر و زور و تزویر در پرونده هسته ای و مذاکره با آمریکا، هم افزائی گسترده دارند. ادعای رفسنجانی مبنی بر اینکه آقا فرمودند؛ روحانی دیروز از اینجا راضی رفته اند، گویای این است، که این دو نفر با هماهنگی هم و برای رسیدن به اهدافی به غیر از اهداف انقلاب، در حال فشار به امام خامنه ای هستند، تا بتوانند پرونده هسته ای را بر اساس منافع حزبی و گروهی خود و بر خلاف عزت و حکمت نظام اسلامی به سرانجام برسانند و یا ممکن است هاشمی رفسنجانی به خاطر حکم دادگاه فرزند متخلف و ضد انقلابش و در این مقطعی که خبرگان رهبری دست رد به سینه اش زده اند، قصد این را داشته باشد که خود را در کنار رهبری و مرتبط با معظم له نشان دهد، تا بیش از این، در انزوای انقلابیون و دوستداران نظام اسلامی قرار نگیرد!

لبیببی

امام خامنه ای در این مقطع زمانی که پیچ بزرگ تاریخی آن را نام نهاده اند، بصیرت را بعنوان قطب نمای حرکت صحیح می دانند و می فرمایند: « بصیرت،قطب نمای حرکت صحیح در اوضاع اجتماعی پیچیده امروز است بگونه ای که اگر کسی این قطب نما را نداشت و نقشه خوانی را بلد نبود ممکن است ناگهان خود را در محاصره دشمن ببیند ... بصیرت در این دوران و در همه دوران ها به معنای این است که شما خط درگیری با دشمن را تشخیص دهید،کجا با دشمن درگیری است؟بعضی ها نقطه درگیری را اشتباه می کنند،خمپاره و توپخانه ی خودشان را آتش میکنند به سمت یک نقطه ای که آنجا دشمن نیست،آنجا دوست است.»

متأسفانه آقایان رفسنجانی و روحانی، علی رغم اینکه در سخنرانیهای خود از آقا و رهبر معظم انقلاب دم میزنند، ولکن در عمل، به آن پایبند نیستند، یعنی؛ زمانی که اینها به نزد رهبری جامعه می روند، خواسته هایی، بر خلاف نظر ولی امر مسلمین دارند و به آن اصرار می ورزند و به دروغ خود را تابع ولایت فقیه معرفی می کنند! این دو نفر که همواره در کنار هم بوده اند، نظر رهبری عزیز انقلاب، در بیاناتشان در خصوص توافقنامه هسته ای و خوشبین نبودن به مذاکرات را شنیده اند، پس برای چه هدفی خود را محق می دانند که به حضرت آفا فشار وارد نمایند! علت آن را، با مطالعه تاریخ عاشورا می توان دریافت، زیرا اگر انسانها به زندگی اشرافیگری اُنس بگیرند و در مقابل ولی خدا، خود را صاحب اختیار و رأی بدانند، دیگر به طریق حق و ولایت عمل نخواهند کرد و خطوط قرمز نظام اسلامی را، در به کارگیری و فاصله با فتنه گران 88 ، رعایت نمی کنند و رأی و نظر ولی زمان را،  برنمی تابند! زیرا، مصلحت ع